|
Так храм виглядав з 1843 по 1925 рр. |
Церква «Успіння Пресвятої Богородиці» збудована 1843року і на даний час є пам’яткою архітектури 19ст. Храм зведено у вигляді хреста, на вершині споруду прикрашають п'ять куполів. На час зведення церква була покрита гонтами, з часом її було перекрито оцинкованою бляхою, а 2009-2011рр. зусиллями громади Української Автокефальної Православної Церкви перекрито бляхою-булатом. Поміняли вікна на деревяні з вітражними склопакетами. З того часу, як в храмі було відслужено першу Божественну Літургію, минуло вже 180-років. Протягом цього часу храм ніколи не був закритим. І в буремні роки Першої та Другої світових воєн,
і у післявоєнні роки, і в часи атеїстичного панування радянської влади в ньому завжди линула молитва до Господа. Церква та її парафіяни пережили багато випробувань, сумних і щасливих подій, але з волі Божої парафіяльне життя ніколи не затихало. Всередині храму знаходиться древній іконостас, виготовлений у візантійському стилі; є два бічні престоли: з правого боку Архістратига Божого Михаїла, а з лівого боку – Благовіщення Пресвятої Богородиці.
|
Так храм виглядав з 1926 по 2009 рр. |
1993 року зусиллями православної громади села оновлено іконопис храму. З листопада 1997 року згідно з указом правлячого архієрея УАПЦ Митрополита Галицького Андрія настоятелем храму з правом задоволення духовних потреб православно-віруючих жителів сіл Коршева і Казанова є священник Миколай Гелетюк. 21 листопада 1997р. була заснована недільна школа по вивченню Закону Божого для дітей, а 5 липня 1998р. було засновано недільну школу для дорослих парафіян по вивченню Святого Письма.
|
Так храм виглядає з 2010 року |
З лютого 2000 р. видається інформаційно-пізнавальний вісник «Промінь надії», а 14 жовтня 2000 р. засновано газету «Світ духовності»
З 2003 р. парафіяни щорічно 18 серпня напередодні Свята Преображення Господнього з своїм настоятелем звершують паломництва до Угорницького чоловічого Спасо - Преображенського монастиря.
Немає коментарів:
Дописати коментар