Храм-каплиця «Св.Вмч. Пантелеімона Цілителя»

У с. Коршеві Коломийського р-ну окрім хрестоподібного храму «Успіння Пресвятої Богородиці» є ще на території обласного геріатричного пансіонату для соціально-незахищених збудований виключно за кошти громади УАПЦ храм-каплиця «Св.Вмч. Пантелеімона Цілителя», споруджений у вигляді корабля. 11 лютого 2001 року Божого православні християни зі сльозами на очах молилися в церкві «Успіння Пресвятої Богородиці», просячи у Господа допомоги у справі завершення будівництва каплиці. Після богослужіння Іван Михайлович Гритчук привселюдно отримав благословення настоятеля о.Миколая Гелетюка бути будівничим цієї святині. І Господь вислухав наші молитви та допоміг в часи фінансової скрути закінчити будову у спорудженні якої брали участь жителі с. Коршева, але найбільше долучилися до цієї справи жителі участка Когутів.

9 серпня 2001 відбулося освячення храму-каплиці. Цього теплого літнього дня на територію санаторії «Зелений гай» завітали запрошені священнослужителі: митрофорний протоієрей Михаїл Федишин – декан Галицький, митрофорний протоієрей Володимир Липко – декан Отинійський їх зустрічав настоятель священик Миколай Гелетюк з парафіянами. Після освячення храму-каплиці «Св.Вмч. Пантелеімона Цілителя» (правда на той час ще не було ні іконостасу, ні іконопису) було відслужено Божественну Літургію за здоровя жертводавців, будівельників та працівників санаторію, а одночасно і хворих дітей,які перебували на той час там на лікуванні. Після Служби Божої уповноважений від Митрополита Галицького Андрія – о.Михаїл Федишин вручив благословенні грамоти громаді УАПЦ с.Коршева, за кошти якої було збудовано каплицю, головному лікареві санаторію Михайлу Дмитровичу Іваночку та будівничому Івану Михайловичу Гритчуку. Впродовж 5-років храм було повністю довершено у справі внутрішньої окраси храму. Завершено розпис храму іконописцем Олегом Сморжанюком з смт.Отинії та виготовлено іконостас Василем Сеничаком з            с. Сваричева Рожнятівського р-ну, виконано багато інших робіт. Упродовж 2003року відбулася реорганізація санаторію в обласний пансіонат для соціально незахищених громадян. 

Якщо протягом минулих років в санаторії лікувалися діти з діагнозом сколіоз (викривлення хребта), то сьогодні тут перестарілі (інваліди, знедолені) люди позбавлені родинного тепла та сімейного затишку. Саме ці люди переступають поріг цього храму, бо потребують часто на лише їжі і пиття, а й духовної поживи. Щочетверга відправляються богослужіння у храмі-каплиці «Св.Вмч.Пантелеімона Цілителя» громада УАПЦ с.Коршева веде духовну опіку над знедоленими, які перебувають у пансіонаті.

Немає коментарів:

Дописати коментар