Проповіді-

У повсякденних розмовах часто можна почути нарікання на те, що світ у часи сьогодення лукавий і злобний, що ніде немає правди, а люди нещирі…

На сторінках Святого Письма читаємо про те, як Господь наш Ісус Христос у своїй Первосвященичій молитві до Бога-Отця сказав: «Освяти Ти їх правдою! Твоє слово – то правда» (Ін. 17:17). Тож не шукаймо правди у світі, адже тільки Слово Боже – Правда й Істина, і ми, читаючи та слухаючи його, освячуємося.

Проповідником Слова Божого є передусім священик. Господь, посилаючи Своїх учнів на проповідь, настановляв їх: «Ідіть і навчайте всі народи» (Мф. 28:19). І апостоли, натхненні Духом Святим в день П’ятидесятниці, проповідували безбоязно, і їхня проповідь дала вагомі результати, кардинально змінивши весь світ. Приміром, одного дня після проповіді апостола Петра християнство прийняли три тисячі людей (Дії 2:41). Завдяки проповідям апостолів, а згодом єпископів і священиків Божа благодать торкнулася сердець багатьох людей, навернула їх до Бога, освятила їхні душі та привела до вічного щастя в небі.

Святий апостол Павло писав: «Боже Слово живе й діяльне, гостріше від усякого меча обосічного, - проходить воно аж до поділу душі й духа, суглобів і мозків та здатне судити думки і наміри серця» (Євр. 4:12).

Саме ці слова лягли в основу видання книжки моїх проповідей, який я назвав словами апостола Павла «Боже Слово живе й діяльне». Книжка видається на прохання парафіян храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Коршева, які були ініціаторами запису моїх проповідей на диктофон з подальшим друком. Це дозволило зберегти «первозданність» проповідей і присутність Духа Святого, Який промовляв через автора.

Складаю найщирішу подяку возлюбленим у Христі братам і сестрам за щедру фінансову допомогу на видання цієї книжки, чиї імена не називаю у зв’язку з проханням, щоб їхня жертва була таємною. Хай Господь воздасть вам сторицею, а ваші імена будуть записані в «Книзі життя» на небесах.

Сподіваюсь, що ці проповіді допоможуть читачам краще пізнати Бога, полюбити Його і жити для Нього. Амінь.
Священик Миколай Гелетюк.